top of page
piaskowanie zębów bielsko-biała

Dotarcie do sedna problemu dzięki specjalistycznej wiedzy.

Higienizacja jamy ustnej jest wykonywana przez higienistkę stomatologiczną lub lekarza dentystę. Zabieg ma na celu usunięcie płytki nazębnej oraz kamienia z zębów, które mogły się nagromadzić w niektórych obszarach.

Na czym polega profesjonalna higienizacja w gabinecie?

Zęby zostaną profesjonalnie oczyszczone specjalnym sprzętem i pastami, proces ten jest również znany jako skaling i piaskowanie. Ważnym aspektem jest również pokazanie, jak dbać o zęby, aby pozostały wolne od płytki nazębnej. W trakcie wizyty zostaniesz poinformowany o najlepszej technice szczotkowania, a także otrzymasz wskazówki dotyczące nitkowania i używania szczotek międzyzębowych.

 

Higienizacja jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym stanowi również element leczenia chorób dziąseł i nieświeżego oddechu. Zalecane jest regularne piaskowanie i usuwanie kamienia aby zapewnić zdrowe dziąsła i zęby.

piaskowanie zębów bielsko-biała

Zalecenia po zabiegu piaskowania zębów

1. Przez dwie godziny po zabiegu piaskowania (czyszczenia z osadów) nie można jeść i pić, za wyjątkiem wody. Jest to czas potrzebny dla odtworzenia naturalnej otoczki zęba.
 
2. Do końca dnia nie można palić papierosów oraz spożywać pokarmów i napojów z dużą ilością barwników np.: kawy, herbaty, barszczu, soku z czarnej porzeczki, soków marchwiowych, pomidorowych, czerwonego wina, czarnych jagód itp.
 
3. Nie powinno się stosować płukanek ziołowych np. szałwii.
piaskowanie zębów bielsko-biała
bottom of page