Cennik

DIAGNOSTYKA
Badanie stomatologiczne
Konsultacja, plan leczenia
Wizyta kontrolna
100 zł
200 zł
50 zł

Szczegółowa diagnostyka zawierająca badanie całej jamy ustnej, zębów oraz dziąseł przed rozpoczęciem leczenia oraz wizyty kontrolne pozwalają na jasne określenie kierunku i zakresu leczenia stomatologicznego. 

 

W przypadku większych prac zawsze przygotowywany jest plan leczenia aby przejrzyście przedstawić pacjentowi rodzaj wykonywanej pracy, czas i koszty. 

RENTGENODIAGNOSTYKA
Zdjęcie panoramiczne OPG
70 zł
Zdjęcie punktowe RTG
30 zł

Zdjęcia rentgenowskie stanowią gwarancję prawidłowej diagnostyki oraz wykonania usług na najwyższym poziomie. W codziennej pracy korzystamy z urządzeń Dürr Dental zapewniających minimalną dawkę promieni rentgenowskich, jednocześnie otrzymując wysokiej jakości zdjęcia panoramiczne i punktowe.

PROFILAKTYKA
Instruktaż higieny jamy ustnej
50 zł
Higienizacja
(usuwanie kamienia, piaskowanie, polerowanie)
Higienizacja
(usuwanie kamienia, piaskowanie, polerowanie)
30 zł
200 zł
Fluoryzacja
100 zł
1000 zł
Wybielanie profesjonalne w gabinecie lampą BEYOND
Wybielanie metodą nakładkową
700 zł
Wybielanie pojedynczego zęba
(za wizytę)
100 zł

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Prawidłowa higiena jamy ustnej ogranicza choroby zębów i dziąseł do minimum. Wczesne rozpoznane problemy pozwalają na stosowanie metod nieinwazyjnych. 

Systematyczna profesjonalna higienizacja w gabinecie stomatologicznym polega na usunięciu kamienia za pomocą narzędzi ultradźwiękowych oraz wyczyszczenia zębów z brązowych osadów przy użyciu piaskarki. Na koniec wizyty zęby są polerowane specjalną pastą. Daje do poprawę estetyki uśmiechu jak również stanowi profilaktykę chorób przyzębia.

Wybielanie zębów w gabinecie pozwala na osiągnięcie jaśniejszego uśmiechu już w ciągu godziny. Najczęściej dodatkowo stosowane są nakładki, które pacjent stosuje w domu, mające na celu wzmocnienie i utrzymanie efektu wybielania. 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym
120 - 250 zł
Higienizacja
(usuwanie kamienia, piaskowanie, polerowanie)
Opatrunek leczniczy
30 zł
100 - 150 zł
80 - 100 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym
Lakowanie
50 zł

Zabiegi z obrębu stomatologii zachowawczej obejmują leczenie próchnicy i mają na celu zapobieganie poważniejszym konsekwencjom. Pojawienie się dolegliwości bólowych, utrata zęba to efekty zbyt późnego podjęcia leczenia. 

Stosując najwyższej jakości materiały światłoutwardzalne wypełnienia są zgodne z kolorem zęba i stanowią estetyczną odbudowę. Na wypełnienia udzielana jest gwarancja. 

Lakowanie to zabieg zabezpieczenia bruzd zęba najczęściej u młodych pacjentów, który eliminujepotencjalne miejsca odkładania się płytki nazębnej, prowadzącej do powstania próchnicy.

ENDODONCJA
250 - 300zł
Wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego
Leczenie kanałowe - trzonowce
1000 zł
400 zł
Leczenie kanałowe - siekacze, kły

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi zęba objętej nieodwracalnym stanem zapalnym. 

Najczęściej wykonywane jest ono na jednej wizycie, przy użyciu mikroskopu Leica, który pozwala na 40-krotne powiększenie wnętrza zęba. Dzięki pracy w powiększeniu i wykorzystaniu sprzętu najnowszych generacji kanały zęba zostają bardzo dokładnie oczyszczone. 

Mocno zniszczone zęby często wymagają dodatkowego wzmocnienia wkładami z włókien szklanych.

Usunięcie metalowego wkładu
300 zł
PROTETYKA
Leczenie kanałowe - przedtrzonowce
700 zł
1000 zł
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej
1300 - 1500 zł
Licówka
150 zł
Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej
1500 zł
Korona tymczasowa
Odbudowa zęba (inlay/onlay/overlay)
800 zł

Zęby mocno zniszczone, nieestetyczne, posiadające wiele wypełnień oraz takie po leczeniu kanałowym wymagają profesjonalnej odbudowy za pomocą koron porcelanowych, nakładów protetycznych lub licówek.

W przypadku wielu braku zębowych odtworzenie prawidłowej funkcji, estetyki i codziennego komfortu życia wymaga wykonania protez zębowych. Wyróżnia się wiele możliwych rozwiązań przez prace stałe po prace ruchome. Decyzję o wyborze metody podejmuje lekarz razem z pacjentem po wcześniejszej analizie zalet, wad i kosztów. 

Proteza częściowa, całkowita
Proteza szkieletowa, acetalowa
1500 zł
CHIRURGIA I IMPLANTOLOGIA
1200 zł
Odsłonięcie implantu

Jedną z najlepszych metod uzupełnienia brakującego zęba jest wszczepienie implantu, który następnie zostanie zaopatrzony w koronę porcelanową. 

Implanty mogą również wspomóc trzymanie się protez zębowych.

W przypadkach gdzie ząb był usuwany dawno temu, często dochodzi do zaniku kości. W takich sytuacjach jest ona uzupełniana specjalnymi materiałami, co gwarantuje późniejszą możliwość wykonania zabiegu.

150 - 200 zł
Regeneracja wyrostka zębodołowego
Korona na implancie
2000 - 3000 zł
Implant
100 - 300 zł
Ekstrakcja zęba
2000 zł
Augumentacja zatoki szczękowej
1500 - 3000 zł
1000 - 2000 zł

Kosztorys prac zaawansowanych ustalany jest indywidualnie.

W przypadku leczenia kompleksowego uwzględniane są rabaty.

Dentysta Bielsko Cennik

Umów się na wizytę