top of page
implanty bielsko-biała

Dotarcie do sedna problemu dzięki specjalistycznej wiedzy.

Implant dentystyczny, zwany także implantem zęba, to sztuczny ząb umieszczany w kości szczęki w celu uzupełnienia brakującego zęba. Są odpowiednią opcją dla osób, które utraciły jeden lub więcej zębów z powodu urazu, choroby przyzębia lub z innych przyczyn. Są długoterminowym rozwiązaniem dla przywrócenia utraconego uśmiechu.

Procedura implantologiczna

W pierwszej kolejności lekarz dentysta chirurgicznie umieści implant w kości szczęki. Implant dentystyczny zastąpi korzeń zęba i potrzebuje odpowiedniego czasu (od 3 do 6 miesięcy) gojenia. W tym czasie dochodzi do osteointegracji, gdzie powstaje połączenie między kością a implantem. Po tym czasie do implantu przykręcana jest korona porcelanowa, most lub inne rozwiązanie protetyczne.

implanty bielsko-biała

Ważne informacje

Ile czasu zajmie przywrócenie jednego lub więcej zębów?

Ponieważ każdy pacjent jest wyjątkowy, nasz dentysta zapewni ci przybliżony czas na zakończenie procesu. Czas będzie zależeć od stanu kości żuchwy oraz historii stomatologicznej i medycznej pacjenta. Dokładny czas potrzebny od początku do końca może wynosić od kilku miesięcy do ponad roku w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków.

Jakie ryzyko wiąże się z leczeniem?

Implant dentystyczny jest bardzo skutecznym sposobem leczenia złamanych, uszkodzonych lub brakujących zębów. Chociaż nie ma prawie żadnych komplikacji, niektóre zagrożenia obejmują infekcję, uszkodzenie innych zębów, zatok, uszkodzenie nerwów, złamania i niezdolność do ukończenia procesu z powodu niewystarczającej kości szczęki. Porozmawiaj z naszym dentystą i dowiedz się więcej o ryzyku związanym z leczeniem.

Czy implant dentystyczny będzie bolał?

Chociaż może wystąpić pewien niepokój w zależności od sytuacji pacjenta, wiele osób czuje się lepiej niż oczekiwałą po zabiegu. Większość pacjentów wróciła do pracy i codziennych czynności następnego dnia.

Jakie są koszty związane z implantami dentystycznymi?

Po wstępnej konsultacji nasz chirurg dentystyczny powinien podać szacunkowy koszt leczenia. Jeśli stan Twojego uzębienia wpływa na zdolność do jedzenia, mówienia, uśmiechania się lub  powoduje obniżanie pewności siebie, to implanty dentystyczne są z pewnością dobrą inwestycją wartą rozważenia.

bottom of page